Brak spadów lub spady zbyt małe
Spad to naddatek tła, dodatkowo powiększony obszar tła, który wychodzi poza linie cięcia/wymiar docelowy materiału drukowanego i może zostać przycięty. Spad umożliwia estetyczne przycięcie materiału drukowanego bez pozostawienia białych nierówności marginesów. Spady w pracy drukowanej powinny wynosić 3 mm dla każdej strony, chyba, że jest napisane inaczej w opisie produktu.
Przykład na podstawie ulotki A6 (105x148mm):
Przykład na podstawie ulotki A6 (105x148mm):
- format netto projektu wynosi 105x148mm
- format brutto projektu wynosi 111x154mm
Treść lub grafika są zbyt blisko lini cięcia
Brak marginesów wewnętrznych lub marginesy wewnętrzne nie wynoszą założonego minimum - 3 mm. Istotne elementy (treści, logotypy,) mogą ulec ścięciu. Należy edytować projekt i oddalić elementy minimum 3 mm od lini cięcia.
Format pracy niezgodny ze specyfikacją.
Parametry, które zostały wybrane nie odpowiadają wgranemu projektowi. Sprawdź czy problem tyczy się projektu, czy źle wybranych parametrów w trakcie składania zamówienia. Prace nie są skalowane do wybranego formatu. Drukujemy wyłącznie z pliku przekazanego do realizacji.
Proszę sprawdzić linię bigu i/lub falcu
Linie bigu lub falcu nachodzą na tekst bądź projekt został przygotowany na podstawie nie odpowiedniej makiety. Aby materiał drukowany prezentował się estetycznie, prosimy skorygować projekt.
Proszę sprawdzić linię nacinania OPOS
Projekt nacinania został nieprawidłowo przygotowany i może dojść do uszkodzenia wydruku. Nałożenie wielu krzywych na siebie spowoduje wielokrotne nacinanie w tym samym miejscu, w efekcie czego może dojść do uszkodzenia wydruku. Projekt nacinania musi zawierać wyłącznie obrysy (prosimy nie używać wypełnień w projektach nacinania). Projekt druku oraz cięcia musi być rozmieszczony na obszarze roboczym o takich samych wymiarach, w skali 1:1, tak by po nałożeniu na siebie, projekt nacięcia idealnie wskazywał miejsca, w których nacięcie ma zostać naniesione. Drukarnia nie ponosi odpowiedzialności za dopuszczenie do wycinania projektu nacinania nie prawidłowo przygotowanego.
Nieprawidłowy tryb kolorów
Jeśli w pracy występuje kolorystyka inna niż CMYK (np. RGB, Pantone), należy przekonwertować pracę do przestrzeni kolorów CMYK.
Zbyt niska rozdzielczość
Bitmapy zawarte w pracy posiadają rozdzielczość poniżej 200 dpi. Zalecamy zachować rozdzielczość bitmap na poziomie 300-350 dpi. Należy sprawdzić bitmapy zawarte w pracy i dokonać wymiany. Zastosowanie bitmap w rozdzielczości 300-350 dpi gwarantuje wysoką jakość druku. Na życzenie klienta zrealizujemy wydruk w niższej rozdzielczości. Drukarnia nie będzie ponosić odpowiedzialności za jakość materiałów wydrukowanych z plików przygotowanych niezgodnie z zaleceniami drukarni.